5 סימנים שהגיע הזמן ללכת לייעוץ קריירה

סימנים שהגיע הזמן ללכת לייעוץ קריירה (1)

1. חשק ומוטיבציה

 —- אתם לא זוכרים מתי בפעם האחרונה קמתם עם חשק ללכת לעבודה.

—– מה שפעם היה קושי להתחיל את השבוע נמשך כעת כל השבוע.

—– בעבודה שואלים אתכם אם "הכל בסדר?"

נשמע לכם מוכר? גם אם כן רוב הסיכויים שיש בידכם גם רשימת תירוצים למה לא לעשות משהו בעניין:

—– למה שמישהו אחר יידע יותר טוב ממני מה מתאים לי?

—– כולם לידי סובלים מהעבודה למה שעבורי זה יהיה אחרת?

—– מי שמרוצה מהעבודה שלו הם סתם "ברי מזל".

אז חשוב שתדעו, שתירוצים הם רק זה – סיבות לא לפעול ולהישאר פסיביים.אני מזמינה אתכם להיות Career Activist, כי קריירה מוצלחת צריכה להיות מנוהלת.

קחו חלק מהזמן והאנרגיה שאתם משקיעים בעבודה ( או בגלישה בפייסבוק) ותפנו אותה לקידום עצמכם ופיתוח הקריירה שלכם.

בין אם אתם דור Y, X או חושבים כבר על הפנסיה  אני מזמינה אתכם לבחון מחדש כיצד לנהל חיים מלאים יותר בסיפוק והגשמה

לגלות מה מתאים לכם ומה לא, כיצד לשלב בהצלחה בין חייכם האישיים והמקצועיים,

כיצד לקדם את עצמכם וכיצד לזהות וליצור הזדמנויות חדשות חייכם המקצועיים.

2. הקידום שלא הגיע

אתם מצפים לקידום כבר זמן מה הוא לא מגיע. ייתכן והעדיפו לקדם מישהו אחר על פניכם או שבמקום העבודה אין מוביליות להתקדם וכל אחד אוחז חזק בכיסאו.

יכול להיות שהחברה בסטגנציה או ששמתם לב שכאשר כבר "מקדמים" למעשה מוסיפים עוד אחריות ללא שיפור משמעותי ותוספת בשכר או בתנאים.

אם אתם רואים שאתם תקועים ולא מתקדמים מקצועית הגיע הזמן להתחיל להבין מה קורה. ייתכן ואתם לא משדרים שאתם רוצים קידום או שלא נתפסים כמספיק מקצועיים

ייתכן שהחברה נתקלה בקשיים ואולי אפילו עומדת בפני גל צמצומים. כל תעשייה היא שונה וגם אנשים שונים בציפיותיהם אולם קרוב לוודאי שאם נשארתם באותו תפקיד כבר יותר מ2-3 שנים אתם כבר שואפים להתקדם ולהתפתח מקצועית. ייעוץ קריירה מאפשר מסגרת תומכת לבחון את המציאות התעסוקתית שלכם, מה תקוע? מה לא עובד? האם מדובר בגורמים פנימיים או חיצוניים ומה דרכי הפעולה שעליכם לנקוט.

3 . הדבר בגדול הבא
 אתם חושבים כבר זמן מה על לעשות הסבה מקצועית, להתחיל עסק עצמאי או לחזור ללימודים אבל התוכניות נשארות בגדר רעיון בלבד.

לצד ההתלהבות הגדולה יש גם לא מעט חשש ( סימן חיובי- הייתי מדאגת אם לא הייתם חוששים כלל). שינויים גדולים דורשים תכנון וצעדים מדודים, ייעוץ קריירה מספק מסגרת חיובית ומעצימה המלווה אתכם לאורך שלבי ה" מה" "למה" ו"איך" בדרככם להגשים את חלומכם.

Life Happens .4
שינויים בחייכם האישיים מביאים אתכם להבין שיש צורך לערוך שינויים בקריירה.

לצד השינויים עולים צרכים ורצונות חדשים, ייתכן ואתם רוצים לשלב יותר בין ערכיכם האישיים והעבודה או למצוא יותר משמעות בעבודתכם.

לעיתים מדובר בצורך להרוויח יותר כסף או לשלב  יותר בהצלחה בין חיי משפחה וקריירה. בכל מקרה אתם מבינים שמה שהתאים לכם בעבר כבר לא מתאים לכם היום ויש צורך בהתארגנות מחודשת.

ייעוץ קריירה עוזר לכם להגדיר מה המטרות החדשות שלכם. במפגש הראשון אני בדרך כלל מנסה להבין מה המטרות לצד הצרכים הקונקרטיים של הלקוח וליצור סדר עדיפויות.

במהלך התהליך אני חוזרת לבדוק את אותן המטרות מול הלקוח משום לעיתים אנשים מגדירים מטרות יותר לפי עברם מאשר לפי מי שהם היום.

ייעוץ קריירה טוב לתפיסתי מעודד פתיחות וגמישות ופחות מעודד "להינשא למטרה" אותה הגדרת לפני 10 שנים.

5. הגיע הזמן….לחפש עבודה חדשה
יש אווירה של שינוי בעבודה, אנשים יותר עסוקים בלעדכן לינקד אין מאשר לעבוד, המנהל שלכם מתחמק משאלות, הביאו ייעוץ חיצוני, העסק מרגיש בסטגנציה והתסכול מורגש באוויר.
זה הזמן לעדכן ק"ח, לעשות קצת נטוורקינג והכנה לראיונות עבודה. הרבה יותר קל לחפש עבודה ולהתראיין כאשר אתם עובדים. הכנה לראיונות עבודה תביא אתכם רגועים ומאורגנים יותר במחשבתכם.
כפי שכל קו"ח צריכים להיות ספציפיים למשרה כך גם כדאי להתייחס כלפי ראיונות עבודה שתעברו. רצוי שתיגשו לראיונות כאשר אתם מוכנים ומכוונים לחברה, למשרה ולמי שמראיין אתכם.
הכנה ייעודית לראיון עבודה תעשה זאת. אם כבר אינכם עובדים היעזרו בייעוץ קריירה כדי ליצור מסגרת עבודה לחיפוש עבודה. מסגרת כזו תעזור לכם לעשות סדר ולהגדיר כמה ואיך להשקיע בחיפוש עבודה.
ייעוץ קריירה יעזור לכם להתכונן לראיונות העבודה וייספק ליווי ותמיכה עד שתמצאו את המשרה הבאה.