מה דרוש כדי לעשות שינוי

שינוי אמיתי דורש תהליך- גם אם קצר. מידע ותובנות הם חשובים אולם הם אינם מספיקים. על מנת שהשינוי יהיה אמיתי וארוך טווח יש צורך:

להבין משהו שלא הבנת קודם וזה דורש לעבוד גם מהראש וגם מהרגש.

למשל, גם אם ידעת על עצמך שאתה צריך שינוי בעבודה כל שנתיים זה לא אומר שהבנת מהיכן הצורך הזה מגיע ומה האותות המקדימים שלו ,נתת לצורך הזה לשלוט במעשים שלך במקום לגייס אותו ככח מניע על מנת לקדם את עצמך מקצועית.
או
להגיע לראיון מוכנים עם שלל היכולות שיש להציע אולם לא להבין שמשדרים למראיין סבטקסט אחר של שלא אחיד עם מה שאומרים מכיוון שאין חיבור אוטנטי בין מה שנאמר למה שבאמת מרגישים.
או
למצוא עצמך תקועה שוב ושוב באותם מצבים או מול אותן דמויות.

לפני כשנה התקשר אליי בחור ומשיחתנו הבנתי שמה שהוא רוצה זה למעשה פלט מחשב שיגיד לו מה הצעד הבא שלו. אני נעזרת בשאלונים ובמגוון כלים אבל הדגש הוא על כך שזה רק אמצעי עזר לתהליך משמעותי שיספק גם כלים לעתיד. אני בטוחה שרבים מאתנו היו שמחים אם הייתה אפליקציה שהייתה אומרת לנו מה היעד הבא שלנו ואיך מגיעים אליו אבל החיים המקצועיים והאישיים שלנו לא באמת בנויים כך ונדרשת מעורבות אקטיבית מעבר למענה על שאלונים ממוחשבים.

התובנות שלנו הן לא רק שכליות, תובנה צריכה להיות מלווה בחוויה רגשית (Aha moment) ה"קליק" שבו הדברים מתחברים ומתבהרת התמונה של מה מניע אתכם, מה נותן לכם מוטיבציה והשראה, מה עוצר אתכם מלהגשים את החזון שלכם ובעיקר איך להתגבר על זה ולהתקדם למשהו טוב יותר.

גביע