הבוקר שאחרי פיטורים

הישארו חיוביים

אתם לא הראשונים ולא האחרונים שפוטרו. העולם התעסוקתי היום דינמי ועזיבת מקומות עבודה בין אם מיוזמתכם או לא היא חלק מהמציאות התעסוקתית של היום. דעו להיפרד בצורה מכובדת שמשאירה לכם קשרים וגשרים למקום העבודה.   במידה ואתם מרגישים שאתם צריכים קחו לכם פסק זמן קצרצר לכעוס/להתאבל או אפילו חופשה קצרה מרעננת אבל הגדירו לעצמכם איפה נמתח הקו ומתי אתם מתחילים ליצור שגרה חדשה.

שגרה חדשה

חיפוש עבודה ותכנון הקריירה היא משרה בפני עצמה אבל במקום למרוח את היום סביב מה אתם צריכים לעשות הגדירו לעצמכם מה "שעות העבודה "שלכם. הכינו תכנית עבודה מסודרת למה תרצו להקדיש את השעות הללו: עדכון לינקד אין, שכתוב רזומה, חיפושי עבודה ברשת, נטוורקינג, פנייה למכרים ישנים וכד. בנו לכם את סדר היום כך שבין 3-5 שעות מוקדשות לפעילות של חיפוש עבודה. לא פחות חשוב דעו להתנתק -אחרי שסיימתם את מסגרת העבודה שהגדרתם עבור עצמכם  עזבו את זה והקדישו עצכם לעניינים אחרים.

פעילות גופנית

אתם כבר יודעים שפעילות גופנית טובה לגוף ולבריאות ,תורמת  להרגשה טובה ועוזרת להילחם בסטרס ובמצבי רוח. אם אתם כבר בשגרת פעילות המשיכו להתמיד בה אבל נסו גם דברים חדשים. אם עד עכשיו הייתם עסוקים מידי לפעילות גופנית- זה בדיוק הזמן להצטרף לאותה קבוצת הליכה של חברות ששמעת עליה או סוף סוף לקבוע את השיעור סאפ שחלמתם עליו.

צרו זמן איכות עבורכם

כן זה נשמע קצת נדוש, לנצל את המצב ליצירת זמן איכות, לקרוא את הספר ששמת בצד, לשבת בים, לנסות תחביבים ופעילויות חדשות , ללכת להרצאות, להתנדב  וכד. יכול להיות שבהתחלה זה ירגיש קצת מאולץ או שבסביבתכם ירימו גבה אבל מהר מאד תבינו שעבור זה בעצם נוצר פסק הזמן הזה. במקום לשקוע תחדשו מצברים, תתחזקו, תיצרו קשרים ותישארו חיוביים.

מפגשים חברתיים

עד עכשיו מקום העבודה היווה חלק גדול מהאינטראקציה החברתית היומיומית שלכם, פסק הזמן הזה נותן לכם הזדמנות לחזק קשרים שאינם תלויים בהכרח במקום העבודה. אל תבודדו את עצמכם בתקופה זו, להיפך, ייזמו פעילויות משותפות והישארו פעילים חברתית.

זמן איכות עם המשפחה

נכון, אתם מוטרדים וקצת לחוצים. אבל, עכשיו בניתם לעצמכם שגרה חדשה של חיפוש עבודה ולמדתם לא להתעסק כל היום במחשבות של מה יהיה ומה צריך עוד לעשות. אתם עושים ספורט, מנסים דברים חדשים וממשיכים להיפגש עם חברים. סה"כ המצב לא כל כך גרוע ויש לכם יותר זמן ופנאי לבלות עם בני המשפחה הסתכלו על זה מנוקדת המבט שלהם , לפתע יש להם הזדמנות לבלות אתכם יותר, נצלו את הזמן והפכו אותו לזמן איכותי עבורכם ועבור היקרים לכם.

%d7%91%d7%95%d7%a7%d7%a8-%d7%97%d7%93%d7%a9